No file chosen

Ettevõtjate esmaspäev – Paldiski külastus

Uue aasta esimene väljasõit toimus 29. jaanuaril Paldiskisse. 16-liikmeline REÜ seltskond külastas AS-i Paldiski Tsingipada, kus pakutakse metallitööstusettevõtetele kuumtsinkimise teenust, maailma tipptehnoloogiaid kasutades.

Pakri Plaza ärihoones andis Lääne-Harju vallavanem Jaanus Saat ülevaate poliitilistest ja majandussuundadest. Sellest aastast ei ole Paldiski enam eraldi haldusüksus. Lisaks Paldiskis asuvale vallavalitsuse on teeninduspunktid Keilas, Vasalemmas ja Padisel. Hetkel on käimas töötajate konkursid ning nelja ühinenud valla toimimise korraldamine.

Paldiski linn on 300 aastat vana ja pindalalt suurim linn Eestis. Linnale kuuluvad kaks saart ja mere ala. Olemas on kaks põhikooli ja üks gümnaasium. Era rahadega on rajatud staadion ja kirik. Kahe nädala pärast avatakse linna fitness keskus ja saun.

Ettevõtluse teemadel rääkisid Paldiski Ettevõtjate Liidu juhatuse liige Nikolai Pitšugov ja värskelt ametisse valitud tegevjuht Ester Tuiksoo. Liit on 17.aastat vana ja sinna kuulub 15 liiget, lisaks Paldiski Vallavalitsus. Tegevust juhib 3-liikmeline juhatus, tegevjuht ja büroojuht. Eesmärk on Pakri poolsaare majanduse ja elukeskkonna arendamine. Liidu toel toimib Paldiski linnas turvafirma autodega  ööpäevane valve.
EAS toetusel viiakse ellu Paldiski investorteeninduse programmi.

Pildid: Aleksander Kuruson