Ühingust

Raplamaa Ettevõtjate Ühing (REÜ) asutati 2000. aastal.

Vabatahtlikkuse alusel koondunud ettevõtjad moodustavad ühtse seltskonna, kelle ideederohkus ja julge pealehakkamine innustab ka teisi.

Olulised kokkusaamised on Ettevõtjate Esmaspäevad, mille eesmärgiks on kord kuus ettevõtjatega kohtuma kutsuda huvitavaid esinejaid. Traditsioon sai alguse 2008.aastal KOV esindajate kohtumistega. Nüüdseks on külla kutsutud ettevõtjaid, teadlasi, poliitikuid, tippsportlasi ja teisi huvitavaid inimesi.

 

Koolitustest on toimunud ühingu juhtide meeskonnakoolitusi ning turunduskoolitusi.

Raplamaa asutustes ja ettevõtetes käimise eesmärk on tunda oma piirkonda ja laiendada koostöövõrgustikku. Külastatud on: Vana-Vigala TTK-d, Kehtna KHK-d, Kohila Vineeritehast, Atla mõisa, OÜ-d Anrein, Arca Nova majatehast, Kuusiku lennuvälja.

Eesti õppereiside eesmärk on laiendada silmaringi ning kohtuda teiste maakondade ettevõtjate ühingute liikmetega ja külastada nende ettevõtteid. Piirkonna majanduse teemalist infot jagavad alati ka KOV esindajad. Visiidid on toimunud: Paldiski, Kiili ja Saaremaa ettevõtjate ühingute liikmete juurde. Käidud on Väo koostootmisjaamas, Ida- ja Lääne-Virumaal, superministeeriumihoones, ERM-is

Välisriikide õppereiside eesmärk on tutvuda Eesti saatkonna ja vastava riigi majandusega ning kohalike ettevõtjatega. Õppereise on korraldatud: Ukraina Vabariiki – Krimmi, Odessasse (2017) ja Kiievisse (2018). Lisaks Venemaale (Moskvasse), Poola (2011), Valgevenesse (2012), Slovakkiasse ja Austriasse (2016) ning Gruusiasse (2019).

Huvireiside eesmärk on ühingu liikmete ja nende peredele ühistegevuste pakkumine ning sõprussuhete süvendamine. Reise on korraldatud Ruhnu (2015) ja Muhu (2017) saartele, Peterburi, Bremeni, Stockholm, Istambuli.

(Kuni 2018.aastani oli nimi Rapla Ettevõtjate Ühing.)