2021.aastalõpu juhatus

27. detsembril oli 2021.aasta viimane juhatuse koosolek. Tehti kokkuvõtteid möödunud aastast, mida ilmesta õppereis Rumeeniasse ja maakonna ettevõtlusühingute aastalõpupidu.

2022. aastal jätkatakse Ettevõtjate Esmaspäevade ja teiste traditsiooniliste kokkusaamistega ning kavandamisel on ka uus õppereis.

Juhatus tänas Anneli Pärnat, kes on REÜ asjaajamist ja projektijuhtimist korraldanud 14.aastat. Selle aja sisse jääb mitmeid koolitus ja õppereiside projekte, mida koos juhatusega on ellu viidud. 2022. aastast jätkab Anneli ühingu liikmena ning asjaajamist ja raamatupidamist korraldab Andra Liibek.

Pilt: Sulev Tammel

Raplamaa ettevõtjate aastalõpupidu

17.detsembril 2021 kohtusid EBD Group OÜ (Atla Destillery) ruumides Raplamaa ettevõtjad.

Raplamaa Ettevõtjate Ühingu, Ettevõtlikud Naised Raplamaal ja Märjamaa Ettevõtjate Piirkondliku ühenduse liikmed ning Raplamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse töötajad võtsid kokku möödunud aasta meeleolukalt.

EBD juhid ja REÜ juhatuse liikmed Tiit Rahkema ning Sulev Tammel tegid ringkäigu EBD Group tootmises. Nad tutvustasid Eesti käsitöönapsude ajalugu ja kaasaega. Rikkaliku õhtusöögilaua kattis REÜ liige Kaja Asuküla, Artur ja Gatering OÜ-st.

Kolm suuremat Raplamaa ettevõtjate ühingut tegutsevad aktiivselt – korraldatakse õppereise, kohtumisi ja ettevõtete külastusi Eestis ning välismaal.

Pildid: Tiit Rahkema, Janek Kadarik

 

Rumeenia õppereis

Raplamaa Ettevõtjate Ühingu korraldusel osales 20-liikmeline grupp 03.-10.09.21 Rumeenia-Bulgaaria õppereisil. Peamiseks sihtkohaks oli Rumeenia, kus külastati Eesti saatkonda Bucarestis ning Rumeenia kaubanduskoda. Koguti andmeid riigi majanduse, ettevõtluse ja muutunud tingimustes tööandjana tegutsemise kohta. Külastati Bucaresti ja Constanta piirkonna väikeettevõtjaid.

Osaliselt toetas õppereisi Pria, Raplamaa Partnerluskogu Leader ettevõtlusmeede.

Pildid: A. Kuruson, A. Pajo, A. Pärna

Ettevõtjate Esmaspäev – Tiit Pruuli

5.oktoobril 2020 kohtusid REÜ liikmed ja teised huvilised Raplas, Pargi restos ettevõtja ja Eesti Turismifirmade Liidu presidendi Tiit Pruuliga. Järjekordsel Ettevõtjate Esmaspäeval oli juttu reisimisest ja turismisektorist Eestis ning kogu maailmas – enne ja pärast koroonat.

REÜ kohtumisõhtu toimus Ettevõtlusnädala raames.

Pildid: Sulev Tammel

REÜ 20 juubeliõhtu

10.septembril 2020 toimus Raplamaa Ettevõtjate Ühingu 20-juubel, kus avasõnad ütles juhatuse esimees Ülo Olm. Ta tänas aktiivselt tegutseva juhatuse liikmeid: Aivar Pajot, Andrus Kuusmaad, Màris Rudnevsit, Sulev Tammelit, Tiit Rahkemad ning sekretär Anneli Pärnat. Lisaks tänas ta endisi juhte: Raivo Ermi, Aleksander Kurusoni ja Aivar Pajo. Kõigi nende eestvedamisel ja liikmete aktiivsel osalemisel on 20-aasta jooksul toimunud pea igal kuul kokkusaamisi. Menukad on olnud: Ettevõtjate Esmaspäevad tuntud inimestega, õppereisid, Ärihooaja avamise ja lõpetamise tähistamine koos peredega ja paljud väljasõidud ning ettevõtete külastused. 

Tervitussõnu ütlesid: RAEK, Raplamaa Partnerluskogu, Ettevõtlikud Naised Raplamaal, Märjamaa Ettevõtjate Piirkondliku Ühenduse ja Paldiski Ettevõtjate Liidu juhid.
Õnnitluskaardid olid saabunud Saaremaa ja Hiiumaa ettevõtjate ühingutelt.
Juubeliõhtut tähistati Nõmme kõrtsis, kus tantsuks mängis ansambel Omad Poisid.

Õhtu videolõik asub SIIN. 

Raplamaa Sõnumid artikkel asub SIIN.

Pildid: Tiit Rahkema ja Siim Solman. Video: Tiit Rahkema

Wellspa OÜ külastus

17.veebruaril andis Wellspa OÜ tegevjuht Tarmo Kõss ülevaate ettevõttest, mis on Euroopa üks juhtivaid spaa toodete arendajaid ja tootjaid. Peamised tooted on minivälibasseinid ja tervisekapslid, mille valmimist REÜ liikmed ka ringkäigul näha said.

Pildid: Wellspa Facebook

Ettevõtjate Esmaspäev – Rene Kokk

20. jaanuaril kell 18 kohtusid REÜ liikmed keskkonnaministri ja REÜ liikme Rene Kokaga. Rene rääkis oma ametialastest tegemistest, üheksa kuu jooksul, Keskkonnaministeeriumis. Elavat vestlust jagus kolme tunni jagu, mille jooksul mõtestati lahti Eesti ja maailma keskkonnaprobleeme ning nende lahendamise võimalusi. Jutuks olid suuremad arendused ja projektid, mis juba töös ning planeerimisjärgus.

Pildid: Aleksander Kuruson

Juhatuse koosolek – 2019 kokkuvõte

Juhatuse liikmed tõdesid 21.detsembri koosolekul, et on möödunud aastaga rahul, nii rikkalike tegevuste, kui ka eelarve stabiilse kasvu üle.

Sündmused 2019.aastal:

  • jaanuari Ettevõtjate Esmaspäeval käis külas Kalev Kiviste, kes näitas pilte ja rääkis värvikaid muljeid Aafrikast.
  • veebruari Ettevõtjate Esmaspäeval oli külas Urve Palo. Ettekande ja arutelu teemaks oli “Eesti majandus”.
  • märtsi Ettevõtjate Esmaspäev toimus erandkorras reedesel päeval. Kohaletulnud huvilised kuulasid Pargi Restos õigusteadlast ja poliitikut ning Euroopa Parlamendi liiget Igor Gräzinit.
  • aprillil osales 22 REÜ liiget A´la Rapla kohvik-restos üldkoosolekul. Juhatuse esimees Ülo Olm andis ülevaate 2018. aasta tegevustest ning finantsseisust. Planeeriti 2019. aasta tegevusi.
  • -25. mail oli ärihooaja lõpetamine – Saaremaa ettevõtjate külastus ja Saaremaa Ettevõtjate Liidu liikmetega kohtumine. Külastati ettevõtteid: Saaremaa SepadSuure Tõllu puhkekülaSaaremaa Delifood OÜSporrong OÜSaare Yachts OÜHotell Arensburg.
  • -26. juulil osalesid REÜ liikmed Raplamaa ettevõtjate suveseminaril Eisma külalistemajas. Seminarist võtsid osa kõik maakonna ettevõtlusorganisatsioonid – Ettevõtlikud Naised Raplamaal, Märjamaa Ettevõtjate Piirkondlik Ühendus, Raplamaa Ettevõtjate Ühing, Raplamaa Turism ja  RAEK.
  • -29.septembril toimus Gruusia õppereis, mida toetas Pria Leader meede 2: Ettevõtluse konkurentsivõime tugevdamine. Piirkonnad, kus peatuti olid Ureki, Batumi ja Kutaisi. Kustumatu mulje jättis eestlaste teeistandus Renegadetea külastus.
  • oktoobri õhtul kohtuti maaeluminister Mart Järvikuga, kes on üle 20 aasta olnud tööl avalikus teenistuses, sealhulgas on ta olud kauaaegne Järvakandi vallavanem.
  • novembril väisas 17 REÜ liiget Frank Kutter OÜ lihatööstust. Juhataja Marek Mettas rääkis ettevõtte lugu ja tutvustas tootmist.

Pildid: erakogu

Frank Kutter lihatööstuse külastus

18.novembril külastas 17 REÜ liiget Frank Kutter OÜ lihatööstust, mis asub Kehtna külje all. Juhataja Marek Mettas rääkis ettevõtte lugu ja tutvustas tootmist, mis eristub teistest eestimaise, värske sealiha kasutamisega toodete valmimisel.

Pildid: Aleksander Kuruson

Ettevõtjate Esmaspäev Mart Järvikuga

7. oktoobri õhtul kohtusid REÜ liikmed ja teised huvilised maaeluminister Mart Järvikuga, kes on üle 20 aasta olnud tööl avalikus teenistuses, sealhulgas on ta olud kauaaegne Järvakandi vallavanem. Ta on juhtinud ka ROL-i ja olnud Eesti linnade liidu aseesimees.

Kohtumisõhtul räägiti, kuidas edendada Raplamaal maaettevõtlust. Mida teha, et Eesti põllumees suudaks oma rahva ära toita ja et teedevõrk toetaks inimeste maale tagasikolimist? Kuidas vähendada eurotoetuste taotlemisel liigset bürokraatiat ja võtta kasutusele uusi tehnoloogiaid? Lisaks oli arutlusel palju muid teemasid.

Kokkusaamine korraldati Ettevõtlusnädal 2019 raames.

Pildid: Aleksander Kuruson