No file chosen

REÜ ärihooaja lõpetamine – Muhu saare külastus

26. mail sõitis seltskond REÜ reisihuvilisi Virtsust praamiga üle Suure väina ning asus giid Kadri Tüüriga Muhus ringi tuuritama. Ilm oli päikseline ja seetõttu sujus kõik suurepäraselt.

Kuivastu sadamast kulges sõit läbi Muhu otse Saaremaale Maasi maalinna juurde.

Tagasiteel Muhusse peatuti Väina tammi Muhu-poolses otsas, kus on Leinava ema skulptuur ja Tillunire. Muhu jaanalinnufarmis sai lisaks jaanalindudega tutvumisele näha sebrasid, kängurusid ja teisi eksootilisi loomi-linde. Maitsva söögi ja super teeninduse osaks saadi Koguva külas Vanatoal.

Muhu Muuseumi külastus oli kindlasti väärt ettevõtmine ning jalutuskäigul randa jõuti ka Muhus pikki aastaid elanud Juhan Smuuli kujuni. Tihuse hobuturismitalus tutvuti muinaskultuuri näitusega ja söödi maitsvat õllesupp

Jäi üle veel jalutada Üügu pangal ning tutvuda Liiva linnas asuva kiriku, pastoraadi ja pargiga. Loomulikult ei saanud ilma Liiva kaubanduseta, kust osteti muhu leiba, suitsukala ja käsitööõlut.

Päev Muhu saarel oli tihe ning huvitav. Täname reisi korraldajat Ülot ning Rapla Bussipargi bussijuhti Toivo Tammekändu.

Pildid: Sulev Tammel

Pildid: Tiit Rahkema