No file chosen

Raplamaa Ettevõtjate Ühingu läbiviidud „Ettevõtjate esmaspäevade“ projekt jõudis lõpusirgele ja finiš toimus kokkuvõtliku seminariga Sillamäel ja Toila Sanatooriumis

Raplamaa Ettevõtjate Ühing  on 2008. aastast korraldanud populaarseid koolitus-seminare, kohtumisõhtuid oma ühingu liikmetele ja huvilistele väljaspoolt, “Ettevõtjate Esmaspäev” nime all. Ettevõtjate Esmaspäevad toimusid  traditsiooniliselt iga kuu kolmandal esmaspäeval. Covid 19 puhangu ajal (2020-2021) ei olnud võimalik taolisi seminare  regulaarselt korraldada, millest ühingu liikmetele oli suur puudus. Raplamaa Partnerluskogu  LEADER meetme toel puhuti uuesti elu sisse „Ettevõtjate esmaspäevade“ korraldamise traditsioonile.

 21.- 22. märtsil 2022 toimus Raplamaa Ettevõtjate Ühingu  kahepäevane infoseminar „ Ettevõtjate esmaspäev teisipäevani “ Ruunawere Postimõisas. Meid oli külla  kutsunud Raplamaal Varbola lähedal tegutsev Ruunawere Postimõis oma hubase mõisastiiliga ning Raplamaal ainulaadse saunakeskusega. Esimese päeva külalisesinejad olid  suurettevõtja Hillar Teder ja tema koostööpartner Jüri Põld, kes suurema osa ajast tegeleb ettevõtlusega Ukrainas. Esinejad rääkisid ettevõtluse toimimisest hetkesituatsioonil keerulises maailmas ning Ukrainast ja ukrainlastest, ettevõtluse plussidest ja miinustest seal riigis. Teisel päeval rääkis oma tegemistest ja arengusuundadest Ruunawere Hotelli tegevjuht ja omanik Marko Mägi ning tehti kokkuvõtteid kahest inspireerivast ja silmaringi avavast päevast.  Sama aasta novembrikuus toimus järgmine „Ettevõtjate esmaspäev“ õpperingkäiguna Märjamaa piirkonna ettevõtetesse, millele järgnes Ruunawere Postimõisas toimuv energia teemaline  infoseminar, tunnijagu väga huvitavat vestlust Fermi Energia AS esindaja Urmas Voit´iga ja  aktiivne kogemusaruelu.

Kuna ettevõtlus ja ettevõtlusõpe algab juba koolipingist siis 2023 aastal oli meid võõrustamas „Ettevõtjate esmaspäevade“ korraldamisel Rapla Riigigümnaasium.  Kevade kolmel kuul  toimusid  kohtumised huvitavate ja inspireerivate persoonidega. Veebruaris oli meile külla tulnud infotehnoloog ja IT-visionäär Linnar Viik, rääkimaks innovatsioonist Eestis ja kogu maailmas. Märtsikuu esmaspäeva õhtupooliku veetis meiega majandusekspert ja rahvusvaheliste suhete vaatleja Raivo Vare, teemaks muutuva maailma väljakutsed. Aprillikuu „Ettevõtjate esmaspäeva“ esineja oli majandusteaduste doktor ja professor Ivar Raig, kes rääkis Euroopa Liidust eile, täna ja homme. Olid väga sisukad ja mõtlemapanevad kevadised õhtupoolikud koos oma ala tippspetsialisteidega, tekkisid arutelud ja mõttevahetused ning tõusis teadlikkus  näha maailmamajandust ja ettevõtlust suuremas pildis.

Meie „Ettevõtjate esmaspäevade“ projekti lõpetas ühine kahepäevane koostööseminar Ida-Virumaale, 25.-26.05.2023. Esimesele päeval külastati  NPM Silmet OÜ keemia-ja metallurgiatootmise tehast Sillamäel. Meid võttis vastu tegevjuht Raivo Vasnu, kes andis ettevõttest ülevaate ja rääkis tulevikuplaanidest. NPM Silmet OÜ (NPM Silmet) omab sulatus- ja rafineerimistehast Sillamäel. See NPM Silmet nime all tuntud ettevõte on üks suurimaid haruldaste metallide ja haruldaste muldmetallide tootjaid Euroopas. Ligikaudu 500 inimesele tööd andva tehase tootmistegevus hõlmab mitmeid tehaseid, mis teostavad järgmisi tegevusi: Haruldaste metallide tootmine (tantaal, nioobium) ja haruldaste muldmetallide eraldamine. NPM Silmeti tantaali müüakse peamiselt metalli kujul sulamitööstusele. Koostööseminar jätkus Toila Sanatooriumis, kus ühises vestlusringis arutleti erinevatel Ida-Virumaad puudutavatel tööstus -ja majandusteemadel. Järgmisel päeval jätkus koostööseminar bussis  ja toimus ringsõit Ida-Virumaa ettevõtlusmaastikul.

Olid igati inspireerivad ja koostööd soodustavad „Ettevõtjate esmaspäevad“, traditsioon jätkub!

Projekti eesmärk, „Parandada ettevõtjate vahelist koostööd, soodustada liikmete omavahelist  suhtlemist, inspireerida, motiveerida osalejaid tegutsema nii oma valdkonnas kui leidma uusi ideid ja  võimalusi“, sai igati täidetud.

Projekt „Ettevõtjate esmaspäevad“  oli  rahastatud Raplamaa Partnerluskogu  LEADER meetmest  „Ettevõtluse toetamine Covid-19st tulenevate riskide maandamiseks ja tagajärgedega toimetulekuks“ ning ettevõtjate omaosalustest.