No file chosen

REÜ koostööplaanid Saue Ettevõtjate Liiduga

Saue Ettevõtjate Liidu ettepanekul kohtus meie juhatus Ruunawere Postimõisas  ja arutati koos kuidas koostööd teha ühingute ning ettevõtete tasandil. Arutleti küsimuse üle, mis tekkib paljudel ettevõtjate ühingu liikmetel liitumisel, mida liige saab ühingult ja miks liituda?

Raplamaa Ettevõtjate Liidu põhieesmärk on kooskäimine õppe-ja koolitusreisidel ja õppepäevade korraldamine oma liikmetele ja külalistele(ettevõtjate esmaspäevad).

Mõlemad pooled said ülevaate ühingute tegevusest, koostööst kohaliku omavalitsusega  ning lepiti kokku ka külaskäik Saue ettevõtjate juurde.

30.mail 2022 toimus Raplamaa Ettevõtjate Ühingu liikmete külaskäik Saue ettevõtjate juurde, tutvuti Eesti tuntuima katuse pakkujaga, AS Toode´ga,  ettevõte on tegutsenud juba üle 30 aasta, asutati aastal 1991, mil tegevust alustati erinevate metallitöödega. 1995. aastast on firma tegevusaladeks teraskatuste, vihmaveesüsteemide ja katusetarvikute tootmine, müük ja paigaldus. Uue sajandi algul hinnati AS Toode kvaliteedijuhtimise standardi ISO9001 sertifikaadi vääriliseks ning samuti on firma tooted märgistatud CE-märgistusega, mis tõendab toodangu nõuetele vastamist. Järgmine ettevõte mida külastasime oli AS SAMI.  Ettevõte on 30 aastase kogemusega Eesti masinaehitusettevõte, mille peamiseks tooteartikliks on teehooldus masinad – lumesahad, liivapuisturid, tänavapuhastusharjad jne. Ettevõte ekspordib enamus toodangust ning peamised turud on Norra, Rootsi, Taani, Soome, Island ja mitmed muud Euroopa riigid.Täna töötab Sami grupi ettevõtetes kokku umbes 160 oma ala spetsialisti ning tootmistegevus toimub kolmes peamises tootmisüksuses – Sauel, Valgas ja Otepääl. AS SAMI tegevus hõlmab kogu toote valmimise protsessi – tootearendus, tootmine ja müük. Viimasena külastasime Gardek OÜ´d, GRILLIKAUBAMAJA valikust leiab maailma paremikku kuuluvate brändide parimad palad ja näpuotsatäis kodumaiseid lemmiktooteid.

Fotod: Sulev Tammel