No file chosen

Hiiumaa õppereis

11.-13.06.2024 toimus REÜ Hiiumaa õppereis, millest võttis osa 42 huvilist Raplamaa Ettevõtjate Ühingust, Saue Ettevõtjate Liidust ja Märjamaa Ettevõtjate Piirkondlikust Ühendusest. Külastati mitmeid Hiiumaa ettevõtteid ja kultuuriobjekte.

Vaemla villavabrikus sai uudistada, kuidas Hiiumaa lammaste villast valmistatakse lõnga, enam kui 100-aasta vanustel masinatel.

Orjaku väikesadamas kolme osapoole (vald + ettevõtjad + külaselts) koostööst andis ülevaate Margit Kääramees.

Elamuskeskuse Tuuletorn ringkäigu tegi Erle Martin, kes kinnitas, et lisaks turistile pakutakse tegevusi ka kohalikele. Hoones on ekspositisoon, kohvik, lasketiir, ujula, spordisaal, bowlingusaal.

Dale LD juhataja Erki Ala tutvustas Hiiumaa ühte vanimat plastitööstuse ettevõtet, mille põhitegevuseks on plasti survevalu ja ekstrusioon. Ligi 50-töötajaga ettevõtte omab üle 3000 m² tootmis- ja laopinda.

Hiiumaa Köök ja Pagar OÜ ringkäigul selgus, et tegu on Hiiumaa suurima toidutootjaga, mille pool toodangust müüakse Hiiumaal ning teine pool veetakse mandrile. Sedavõrd palju kui on kätte saada, kasutatakse kohalikku toorainet. Kõige värskemaid kondiitri ja pagaritooteid saab kõrvalasuvast Coop Hiiumaa Tormi Konsumist.

Külastati ka Hiiumaa Pruulikoda, Roograhu sadama restorani, Tahkuna tuletorni ja militaarmuuseumi ning Reigi Eiffeli.

Kalana Puhkekülas tutvustasid Raplamaa ja Saue piirkonna ettevõtjate ühenduste juhid oma tegevusi. Lisaks oli kohal Hiiumaa Ettevõtjate Liidu esindus, mille tegevustest andis ülevaate tegevjuht Arno Kuusk.

Kultuurilise elamuse pakkus Hiiu Naaditeater, Hiiu kirjanduslikele ja rahvapärimuslikele allikatele tugineva etendusega “Meite elu”.

Täname reisi peakorraldajat Ülo Olmi REÜst ja Arno Kuuske Hiiumaa ELst.

Tekst: Anneli Pärna
Fotod: Sulev Tammel, Anneli Pärna